D.U.K.

Kas yra laminuotas stiklas?

Laminuotas stiklas – tai keli stiklo lakštai sujungti suklijuoti (polinvinilo butiralo (PVB) plėvele panaudojus tam tikrą temperatūrą ir spaudimą. Tokiu būdu suklijuotas stiklas atrodo kaip vientisas įprastas stiklas. Pagrindinė laminuoto stiklo savybė yra tai, kad ir sudaužius stiklą jis neiškrenta šukėmis, o ir toliau lieka stovėti savo vietoje tokiu būdu apsaugodamas nuo sužalojimo.

Kuo skiriasi vandenį atstumiantis ir pritraukiantis stiklas?

Kalbant apie stiklo valymą galima būtų paminėti tokias naujoves, kaip vandenį atstumiantys stiklai turi hidrofobišką paviršių, kuris stengiasi turėti minimalų kontakto su vandens lašu plotą. Vandens lašo sukibimo su stiklu jėga tampa žymiai mažesnė už lašo masę, ir jis lengvai nuteka nuo stiklo. Kartu su vandeniu pasišalina ir nešvarumai. Vandenį atstumiantis stiklas gaunamas stiklo paviršių apdorojus specialiomis cheminėmis medžiagomis. Po kelerių metų paviršių reikia apdoroti vėl. Iki tol stiklas apsaugomas nuo senėjimo, cheminių reakcijų su stiklui žalingomis medžiagomis ir ne taip greitai užsiteršia. Vandenį pritraukiantis stiklas veikia priešingai. Lietaus metu visas stiklo paviršius pasidengia plonu vandens sluoksniu. Išdžiūvus stiklui, ant jo paviršiaus nesimato išdžiūvusių lietaus lašelių pėdsako. Stiklas išdžiūva tolygiai.
Nešvarumus skaidantis stiklas turi plonytį titano oksido sluoksnį ant išorinio paviršiaus; veikiant drėgmei ir saulės ultravioletinei šviesai, šis sluoksnis skaido tik organinius nešvarumus. Labai gaila, bet paukščių paliekamus nešvarumus sudaro daugiau neorganinės medžiagos.